Vishay/Vitramon VJ0805D7R5DXBAC
VJ0805D7R5DXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D7R5DXBAC
Brief Description
CAP CER 7.5PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D7R5DXBAC.pdf
Availability of VJ0805D7R5DXBAC
QUANTITY
VJ0805D7R5DXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D7R5DXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D7R5DXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D7R5DXBAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D7R5DXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D7R5DXBAC Details Description
Related parts for VJ0805D7R5DXBAC
CONN HEADR BRKWAY .100 33POS STR datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 9.7A 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN IDC ZR 12POS 1.5MM 28AWG datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
SCR INV STUD 40A 1000V TO-94 datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
JT 21C 21#16 SKT RECP datasheet.pdf
56UF 75V 9.53X35 AXI datasheet.pdf