Vishay/Vitramon VJ0805D7R5DXCAJ
VJ0805D7R5DXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D7R5DXCAJ
Brief Description
CAP CER 7.5PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D7R5DXCAJ.pdf
Availability of VJ0805D7R5DXCAJ
QUANTITY
VJ0805D7R5DXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D7R5DXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D7R5DXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D7R5DXCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D7R5DXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D7R5DXCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D7R5DXCAJ
IC REG LDO 5V 0.1A SOT89 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
RES SMD 137 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .05" VERT SMD datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
CAT 6 PATCH CORD 5' GN datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 62NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
500 mA, Low Dropout, CMOS Linear Regulator IC datasheet.pdf