Vishay/Vitramon VJ0805D820FLAAP
VJ0805D820FLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D820FLAAP
Brief Description
CAP CER 82PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D820FLAAP.pdf
Availability of VJ0805D820FLAAP
QUANTITY
VJ0805D820FLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D820FLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D820FLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D820FLAAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D820FLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D820FLAAP Details Description
Related parts for VJ0805D820FLAAP
BACKSHELL DB9 FLAT RIBBON PLAST datasheet.pdf
RESONATOR SAW CER 915MHZ SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 16A DIRECTFET datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 66MHZ 357BGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 100K OHM 1W .05% AXIAL datasheet.pdf