Vishay/Vitramon VJ0805D820FXCAC
VJ0805D820FXCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D820FXCAC
Brief Description
CAP CER 82PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D820FXCAC.pdf
Availability of VJ0805D820FXCAC
QUANTITY
VJ0805D820FXCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D820FXCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D820FXCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D820FXCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D820FXCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D820FXCAC Details Description
Related parts for VJ0805D820FXCAC
RES 2.2K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 120K OHM 0804 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 10K OHM 16SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf