Vishay/Vitramon VJ0805D821GXXAT
VJ0805D821GXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D821GXXAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 820PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D821GXXAT.pdf
Availability of VJ0805D821GXXAT
QUANTITY
VJ0805D821GXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D821GXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D821GXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D821GXXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D821GXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D821GXXAT Details Description
Related parts for VJ0805D821GXXAT
IC CPLD 72MC 10NS 84PLCC datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 8.192V SC70 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MT PIN datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 395 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf