Vishay/Vitramon VJ0805D821JXAAR
VJ0805D821JXAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D821JXAAR
Brief Description
CAP CER 820PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D821JXAAR.pdf
Availability of VJ0805D821JXAAR
QUANTITY
VJ0805D821JXAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D821JXAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D821JXAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D821JXAAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D821JXAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D821JXAAR Details Description
Related parts for VJ0805D821JXAAR
IC VREF SERIES 2.5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLK W/BOLT CONNECT GRD datasheet.pdf
LED RGB CLEAR 4SMD datasheet.pdf
INDICATOR INCAND RED PANEL MNT datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
SHEET HOLES KOS-PG11 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf