Vishay/Vitramon VJ0805D821JXXAJ
VJ0805D821JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D821JXXAJ
Brief Description
CAP CER 820PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D821JXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D821JXXAJ
QUANTITY
VJ0805D821JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D821JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D821JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D821JXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D821JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D821JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D821JXXAJ
TRIMMER 500 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Discrete Wire datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 TAB FOLD 28.7MM datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 1A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
XCEDE HD 2W RGHT 4PVH 8C WK datasheet.pdf
IC FLASH 2GBIT 63VFBGA datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP FILM 0.0082 UF 5 % 1600 VDC datasheet.pdf