Vishay/Vitramon VJ0805D821MXAAJ
VJ0805D821MXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D821MXAAJ
Brief Description
CAP CER 820PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D821MXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D821MXAAJ
QUANTITY
VJ0805D821MXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D821MXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D821MXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D821MXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D821MXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D821MXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D821MXAAJ
CONN EDGECARD 70POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V NP0 1808 datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 8-DFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 60A TO220W datasheet.pdf
TVS DIODE 39VWM 67.2VC R6 datasheet.pdf
MOUNTING PAD .99 INCH NATURAL datasheet.pdf
CAP CER 7PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 24POS datasheet.pdf