Vishay/Vitramon VJ0805D8R2BXXAJ
VJ0805D8R2BXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D8R2BXXAJ
Brief Description
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D8R2BXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D8R2BXXAJ
QUANTITY
VJ0805D8R2BXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D8R2BXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D8R2BXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D8R2BXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D8R2BXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D8R2BXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D8R2BXXAJ
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
LINKING CABLE 4WAY-8WAY MALE datasheet.pdf
RES SMD 90.9OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
18P NSCC PLUG HSG ASSY datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 15A AC datasheet.pdf
RES 7.68 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A TO263-5 datasheet.pdf