Vishay/Vitramon VJ0805D910JXXAJ
VJ0805D910JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D910JXXAJ
Brief Description
CAP CER 91PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D910JXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D910JXXAJ
QUANTITY
VJ0805D910JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D910JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D910JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D910JXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D910JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D910JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D910JXXAJ
CONN HEADER .100 SINGL STR 5POS datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 1KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.68KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES 620K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EUROCARD PIN 96POS TYPE C datasheet.pdf