Vishay/Vitramon VJ0805D910KLPAP
VJ0805D910KLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D910KLPAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 91PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D910KLPAP.pdf
Availability of VJ0805D910KLPAP
QUANTITY
VJ0805D910KLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D910KLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D910KLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D910KLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D910KLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D910KLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D910KLPAP
CONN HEADER 14POS DL 30GOLD SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0508 datasheet.pdf
CABLE CAT6E 8COND 23AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
WIRE HOLD DOWN SPRING datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 305 TYPEA 31POS datasheet.pdf
NYLON INSL W/INSULATION GRIP DIS datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf