Vishay/Vitramon VJ0805D910MLCAJ
VJ0805D910MLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D910MLCAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 91PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D910MLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D910MLCAJ
QUANTITY
VJ0805D910MLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D910MLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D910MLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D910MLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D910MLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D910MLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D910MLCAJ
RES SMD 232 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR QUAD 10-UMAX datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
OUTPUT MODULE AC 6MA 24VDC datasheet.pdf
IC PLL CLK DRIVER 3.3V 24-TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 85MA 7.9 OHM TH datasheet.pdf
BOARD MULTIMEDIA PIC32MX7 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 240V 0.19A TO92-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf