Vishay/Vitramon VJ0805D911FLAAJ
VJ0805D911FLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D911FLAAJ
Brief Description
CAP CER 910PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D911FLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D911FLAAJ
QUANTITY
VJ0805D911FLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D911FLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D911FLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance910pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D911FLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D911FLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D911FLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D911FLAAJ
CONN PCMCIA CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC 2-1 QUAD SELECT/MUX 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 284 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP PTFE 3.9PF 0.5PF 300V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER VERT TIN 11POS datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
BENT SHARP 30 DEGREE 0.4MM datasheet.pdf