Vishay/Vitramon VJ0805D911FXAAR
VJ0805D911FXAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D911FXAAR
Brief Description
CAP CER 910PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D911FXAAR.pdf
Availability of VJ0805D911FXAAR
QUANTITY
VJ0805D911FXAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D911FXAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D911FXAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance910pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D911FXAAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D911FXAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D911FXAAR Details Description
Related parts for VJ0805D911FXAAR
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 16MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 1.76A 51 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
LAMP NEON INCAND BLUE PNL MNT datasheet.pdf
TVS DIODE 121VWM 215VC DO215AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf