Vishay/Vitramon VJ0805D911GLAAT
VJ0805D911GLAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D911GLAAT
Brief Description
CAP CER 910PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D911GLAAT.pdf
Availability of VJ0805D911GLAAT
QUANTITY
VJ0805D911GLAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D911GLAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D911GLAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance910pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D911GLAAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D911GLAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D911GLAAT Details Description
Related parts for VJ0805D911GLAAT
IC OPAMP JFET 1MHZ 14SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SC59-3 datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 7.62MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 4SMD datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC VERT LP GRN 1 datasheet.pdf