Vishay/Vitramon VJ0805D911GXXAJ
VJ0805D911GXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D911GXXAJ
Brief Description
CAP CER 910PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D911GXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D911GXXAJ
QUANTITY
VJ0805D911GXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D911GXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D911GXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance910pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D911GXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D911GXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D911GXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D911GXXAJ
TIE ANCHOR#8 HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 33 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
GASKET FAB/FOAM 4.95X457.2MM SQ datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONN N PLUG STR SOLDER datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOT23 datasheet.pdf
IMPELLER 318X154MM 115VAC datasheet.pdf