Vishay/Vitramon VJ0805D911JLXAJ
VJ0805D911JLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D911JLXAJ
Brief Description
CAP CER 910PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D911JLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D911JLXAJ
QUANTITY
VJ0805D911JLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D911JLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D911JLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance910pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D911JLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D911JLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D911JLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D911JLXAJ
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN RING TONG 22-18AWG #5/16 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC CPLD 32MC 7.5NS 48TQFP datasheet.pdf
IC FPGA 80 I/O 100VQFP datasheet.pdf
RES 43.2K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 360NH 25A 1.1 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.49M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TPCM 780SP 1/2KG CAN 1PINT datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.8V datasheet.pdf