Vishay/Vitramon VJ0805D911KLXAR
VJ0805D911KLXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D911KLXAR
Brief Description
CAP CER 910PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D911KLXAR.pdf
Availability of VJ0805D911KLXAR
QUANTITY
VJ0805D911KLXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D911KLXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D911KLXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance910pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D911KLXAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D911KLXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D911KLXAR Details Description
Related parts for VJ0805D911KLXAR
CAP TANT POLY 220UF 2.5V 2917 datasheet.pdf
IC LOW POWER AUDIO DAC 16SSOP datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R 8-UMAX datasheet.pdf
RES SMD 1.27K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf