Vishay/Vitramon VJ0805D911MLXAJ
VJ0805D911MLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D911MLXAJ
Brief Description
CAP CER 910PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D911MLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D911MLXAJ
QUANTITY
VJ0805D911MLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D911MLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D911MLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance910pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D911MLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D911MLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D911MLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D911MLXAJ
IC OPAMP INSTR 1MHZ 16SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES MULT OHM 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CONTROLLER SOT23-6 datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CABLE STR FEMALE-FEMALE 9POS 6' datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ RRO SOT5 datasheet.pdf