Vishay/Vitramon VJ0805D9R1BXAAC
VJ0805D9R1BXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D9R1BXAAC
Brief Description
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D9R1BXAAC.pdf
Availability of VJ0805D9R1BXAAC
QUANTITY
VJ0805D9R1BXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D9R1BXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D9R1BXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D9R1BXAAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D9R1BXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D9R1BXAAC Details Description
Related parts for VJ0805D9R1BXAAC
JUMPER-H1507TR/A2015W/X 8" datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 24POS 2.5MM datasheet.pdf
IC MCU OTP 16K ZIRC 44PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 146VC SMB datasheet.pdf
RES 15K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
ANT ROOTENNA 15DBI 8" U.FL datasheet.pdf
BNCTO BNC STRT PLUG 18" datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf