Vishay/Vitramon VJ0805D9R1DLBAP
VJ0805D9R1DLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D9R1DLBAP
Brief Description
CAP CER 9.1PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D9R1DLBAP.pdf
Availability of VJ0805D9R1DLBAP
QUANTITY
VJ0805D9R1DLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D9R1DLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D9R1DLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D9R1DLBAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D9R1DLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D9R1DLBAP Details Description
Related parts for VJ0805D9R1DLBAP
PILOT LIGHT 24V LED ROUND GREEN datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.125DIA SILVER datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 1.37 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2.5KV X7R 2225 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V 8SOIC datasheet.pdf
IC RCVR 8BIT LVDS 56-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 5.05K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A datasheet.pdf