Vishay/Vitramon VJ0805D9R1DLPAJ
VJ0805D9R1DLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D9R1DLPAJ
Brief Description
CAP CER 9.1PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D9R1DLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D9R1DLPAJ
QUANTITY
VJ0805D9R1DLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D9R1DLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D9R1DLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D9R1DLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D9R1DLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D9R1DLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D9R1DLPAJ
FIXED IND 330UH 1.2A 471 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5.0MM 4POS datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.475 OHM 1% 10W datasheet.pdf
IC FPGA SOC 10K LUTS 484FBGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE ZENER 28V 500MW DO213AB datasheet.pdf