Vishay/Vitramon VJ0805D9R1DXPAP
VJ0805D9R1DXPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D9R1DXPAP
Brief Description
CAP CER 9.1PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D9R1DXPAP.pdf
Availability of VJ0805D9R1DXPAP
QUANTITY
VJ0805D9R1DXPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D9R1DXPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D9R1DXPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D9R1DXPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D9R1DXPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D9R1DXPAP Details Description
Related parts for VJ0805D9R1DXPAP
INDICATOR PB R/G ILL SQ FLAT CAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 3.15V/ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 5700UF 50V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CTRLR DUAL 28-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 25A DO203AA datasheet.pdf