Vishay/Vitramon VJ0805D9R1DXXAJ
VJ0805D9R1DXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D9R1DXXAJ
Brief Description
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D9R1DXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D9R1DXXAJ
QUANTITY
VJ0805D9R1DXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D9R1DXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D9R1DXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D9R1DXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D9R1DXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D9R1DXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D9R1DXXAJ
CONN PLUG 10POS W/PINS datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE 2.6A 6V 1812 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 15POS 2MM T/H datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 31POS PIN datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf