Vishay/Vitramon VJ0805D9R1DXXAP
VJ0805D9R1DXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D9R1DXXAP
Brief Description
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D9R1DXXAP.pdf
Availability of VJ0805D9R1DXXAP
QUANTITY
VJ0805D9R1DXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D9R1DXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D9R1DXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D9R1DXXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D9R1DXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D9R1DXXAP Details Description
Related parts for VJ0805D9R1DXXAP
CAP ALUM 390UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 1.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
PIN STRIP HEADER 20 PIN RIGHT AN datasheet.pdf
RES SMD 0.16 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 100W datasheet.pdf