Vishay/Vitramon VJ0805Y154JXXAT
VJ0805Y154JXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805Y154JXXAT
Brief Description
CAP CER 0.15UF 25V X7R 0805
Datasheet Download
VJ0805Y154JXXAT.pdf
Availability of VJ0805Y154JXXAT
QUANTITY
VJ0805Y154JXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805Y154JXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805Y154JXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805Y154JXXAT
Related LinksVJ0805Y, VJ0805Y154JXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805Y154JXXAT Details Description
Related parts for VJ0805Y154JXXAT
FUSE BOARD MNT 125MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 3.81MM PCB datasheet.pdf
IC CONFIG DEVICE 4MBIT 100QFP datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 50V 20% 1411 datasheet.pdf
IC REG BCK BST INV 5V 0.1A 8MSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC SMB datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
VARISTOR 22V 15A 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf