Vishay/Vitramon VJ0805Y223KNAAO00
VJ0805Y223KNAAO00 picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805Y223KNAAO00
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805
Datasheet Download
VJ0805Y223KNAAO00.pdf
Availability of VJ0805Y223KNAAO00
QUANTITY
VJ0805Y223KNAAO00 Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805Y223KNAAO00
Internal Part NumberEIS-VJ0805Y223KNAAO00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesNon-Magnetic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805Y223KNAAO00
Related LinksVJ0805Y2, VJ0805Y223KNAAO00 Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805Y223KNAAO00 Details Description
Related parts for VJ0805Y223KNAAO00
THERMISTOR PTC 100OHM 70DEG RAD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 510 OHM 1206 datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X6S 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.87 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 163MA 7 OHM SMD datasheet.pdf