Vishay/Vitramon VJ1111D820JXRAT
VJ1111D820JXRAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ1111D820JXRAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 82PF 1.5KV NP0 1111
Datasheet Download
VJ1111D820JXRAT.pdf
Availability of VJ1111D820JXRAT
QUANTITY
VJ1111D820JXRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1111D820JXRAT
Internal Part NumberEIS-VJ1111D820JXRAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductQUAD HiFREQ Series
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ QUAD HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.117" L x 0.110" W (2.98mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.59mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1111D820JXRAT
Related LinksVJ1111D, VJ1111D820JXRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1111D820JXRAT Details Description
Related parts for VJ1111D820JXRAT
IC OPAMP CHOPPER 18KHZ 16SO datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS SPST GRN datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IGBT MOD TRENCH FULL BRIDGE SP1 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
OSC MEMS 6.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
IP CORE VIDEO FRAME BUFFER ECP2 datasheet.pdf
DSUB PIN RR RELEASE CNTCT datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CAP POLYMER 820UF 20% 10V T/H datasheet.pdf