Vishay/Vitramon VJ1206A120JBGAT4X
VJ1206A120JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A120JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 12PF 1KV NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A120JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1206A120JBGAT4X
QUANTITY
VJ1206A120JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A120JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A120JBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A120JBGAT4X
Related LinksVJ1206A1, VJ1206A120JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A120JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A120JBGAT4X
CONN SEC II 49POS 100C/L datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 29A 8VQFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 19A D2PAK datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 7PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
7POS 5.0MM CE R/A HDR,TRM BLK KE datasheet.pdf