Vishay/Vitramon VJ1206A120KBRAT4X
VJ1206A120KBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A120KBRAT4X
Brief Description
CAP CER 12PF 1.5KV NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A120KBRAT4X.pdf
Availability of VJ1206A120KBRAT4X
QUANTITY
VJ1206A120KBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A120KBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A120KBRAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A120KBRAT4X
Related LinksVJ1206A1, VJ1206A120KBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A120KBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A120KBRAT4X
CONN SOCKET HOUSING 10POS 1.25MM datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 125W datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
METRAL HDR 4RX1M STR PF datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf