Vishay/Vitramon VJ1206A151JBEAT4X
VJ1206A151JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A151JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 150PF 500V NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A151JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1206A151JBEAT4X
QUANTITY
VJ1206A151JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A151JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A151JBEAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A151JBEAT4X
Related LinksVJ1206A1, VJ1206A151JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A151JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A151JBEAT4X
RES SMD 15.8K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC PLL AUD CLK SYNTHESIZER 8SOIC datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.43 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 10V SOT23-3 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 2W DO204AL datasheet.pdf
TOOL CRIMPER POWER TRIPLE LOCK datasheet.pdf
RES 14.142K OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf
5.00MM EUR DR HDR VERT OE GRN 14 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS WALL MNT PIN datasheet.pdf