Vishay/Vitramon VJ1206A200JBEAT4X
VJ1206A200JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A200JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 20PF 500V NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A200JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1206A200JBEAT4X
QUANTITY
VJ1206A200JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A200JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A200JBEAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A200JBEAT4X
Related LinksVJ1206A2, VJ1206A200JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A200JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A200JBEAT4X
IC CROSSPOINT SWITCH DUAL 32TQFP datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADC14DS105 LF datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT SOLDER datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A TO220AB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 10POS PIN datasheet.pdf
RES 13.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG BLK SHLD 1000' datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf