Vishay/Vitramon VJ1206A200JBRAT4X
VJ1206A200JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A200JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 20PF 1.5KV NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A200JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1206A200JBRAT4X
QUANTITY
VJ1206A200JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A200JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A200JBRAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A200JBRAT4X
Related LinksVJ1206A2, VJ1206A200JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A200JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A200JBRAT4X
CONN TERM BLK PCB 5.08MM 2POS BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED GREEN 0603 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT .156 GOLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.1W MONO 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SENSOR PHOTO 5M 12-24VDC NPN datasheet.pdf
DR BTS 88 8 ASY CP datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
SCR 0.8A 60V TO-92 datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 10% 253VAC AXIAL datasheet.pdf