Vishay/Vitramon VJ1206A270JBLAT4X
VJ1206A270JBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A270JBLAT4X
Brief Description
CAP CER 27PF 630V NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A270JBLAT4X.pdf
Availability of VJ1206A270JBLAT4X
QUANTITY
VJ1206A270JBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A270JBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A270JBLAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A270JBLAT4X
Related LinksVJ1206A2, VJ1206A270JBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A270JBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A270JBLAT4X
CONN PLUG IDT 15POS 2.5MM PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 WW datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5.5KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CERAMIC MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf