Vishay/Vitramon VJ1206A330KBBAT4X
VJ1206A330KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A330KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A330KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1206A330KBBAT4X
QUANTITY
VJ1206A330KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A330KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A330KBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A330KBBAT4X
Related LinksVJ1206A3, VJ1206A330KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A330KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A330KBBAT4X
MODULE PWR ENTRY FUSE FILTER 6A datasheet.pdf
REG SW 1.2-5.5V 16A VRT TH 12SIP datasheet.pdf
SCR MOD ISO DUAL 800V 90A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 3.79K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf