Vishay/Vitramon VJ1206Y221JBBAT4X
VJ1206Y221JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y221JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 220PF 100V X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y221JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1206Y221JBBAT4X
QUANTITY
VJ1206Y221JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y221JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y221JBBAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y221JBBAT4X
Related LinksVJ1206Y2, VJ1206Y221JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y221JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1206Y221JBBAT4X
TERM BLOCK HDR 17POS R/A 5MM datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES 68M OHM 0.8W 1% RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 470 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CABLE 8POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CAP CER 300PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf