Vishay/Vitramon VJ1206Y221JBEAT4X
VJ1206Y221JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y221JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 220PF 500V X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y221JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1206Y221JBEAT4X
QUANTITY
VJ1206Y221JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y221JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y221JBEAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y221JBEAT4X
Related LinksVJ1206Y2, VJ1206Y221JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y221JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1206Y221JBEAT4X
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100 DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
RES SMD 128 OHM 0.02% 0.15W 1206 datasheet.pdf
MICRO 25C S 6" RBW FLOAT NI datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
FANLESS PC ATOM D2550 1.86GHZ datasheet.pdf
CAP FILM 470 NF 10% 1400VDC RAD datasheet.pdf