Vishay/Vitramon VJ1206Y223JBEAT4X
VJ1206Y223JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y223JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y223JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1206Y223JBEAT4X
QUANTITY
VJ1206Y223JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y223JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y223JBEAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y223JBEAT4X
Related LinksVJ1206Y2, VJ1206Y223JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y223JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1206Y223JBEAT4X
CONN POWER JACK 2.1MM MALE OPEN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS R/A PIN SLD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 175MA 2.5 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
508 TB PL PL FIXED/T WF datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
TRANS PNP 80V 1.5A TSMT3 datasheet.pdf