Vishay/Vitramon VJ1206Y334KXXTW1BC
VJ1206Y334KXXTW1BC picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y334KXXTW1BC
Brief Description
CAP CER 0.33UF 25V X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y334KXXTW1BC.pdf
Availability of VJ1206Y334KXXTW1BC
QUANTITY
VJ1206Y334KXXTW1BC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y334KXXTW1BC
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y334KXXTW1BC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.041" (1.05mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y334KXXTW1BC
Related LinksVJ1206Y33, VJ1206Y334KXXTW1BC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y334KXXTW1BC Details Description
Related parts for VJ1206Y334KXXTW1BC
CONN SPRING 7POS SNGL .217 PCB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 150MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X7R 1812 datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
22 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
KIT AHRS RS232/USB 5G 450DEG/S datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf