Vishay/Vitramon VJ1206Y393KBAAT4X
VJ1206Y393KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y393KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 0.039UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y393KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1206Y393KBAAT4X
QUANTITY
VJ1206Y393KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y393KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y393KBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.039µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y393KBAAT4X
Related LinksVJ1206Y3, VJ1206Y393KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y393KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1206Y393KBAAT4X
PCB COPPER CLAD POS 6 X 6"2 SIDE datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC MULTIVIBRATOR DUAL 16SOEIAJ datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONDUCTOR BUSHING datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 10PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 680 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf