Vishay/Vitramon VJ1206Y393KBBAT4X
VJ1206Y393KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y393KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 0.039UF 100V X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y393KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1206Y393KBBAT4X
QUANTITY
VJ1206Y393KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y393KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y393KBBAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.039µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y393KBBAT4X
Related LinksVJ1206Y3, VJ1206Y393KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y393KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1206Y393KBBAT4X
TOOL SKT POSITION USE/W 601966-1 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8TDFN datasheet.pdf
IC INVERTER GATE SGL SC70-5 datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .076M 38POS datasheet.pdf
RES 2.98 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CABLE DUCT COVER REDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
DC-DC 6W SINGLE O/P 4:1 INPUT SI datasheet.pdf