Vishay/Vitramon VJ1206Y681KBAAT4X
VJ1206Y681KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y681KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 680PF 50V X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y681KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1206Y681KBAAT4X
QUANTITY
VJ1206Y681KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y681KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y681KBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y681KBAAT4X
Related LinksVJ1206Y6, VJ1206Y681KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y681KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1206Y681KBAAT4X
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN MMCX PLUG STR 50 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 499K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 294K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf