Vishay/Vitramon VJ1206Y681KBCAT4X
VJ1206Y681KBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y681KBCAT4X
Brief Description
CAP CER 680PF 200V X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y681KBCAT4X.pdf
Availability of VJ1206Y681KBCAT4X
QUANTITY
VJ1206Y681KBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y681KBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y681KBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y681KBCAT4X
Related LinksVJ1206Y6, VJ1206Y681KBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y681KBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1206Y681KBCAT4X
RES SMD 29.4K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 30W D2PAK datasheet.pdf
EVALUATION BOARD ISL98001CQZ datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
C/A MT-RJ/MT-RJ MM datasheet.pdf
RES 280K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 900MA 290 MOHM datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ISL21080 datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf