Vishay/Vitramon VJ1206Y821JBAAT4X
VJ1206Y821JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y821JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 820PF 50V X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y821JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1206Y821JBAAT4X
QUANTITY
VJ1206Y821JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y821JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y821JBAAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y821JBAAT4X
Related LinksVJ1206Y8, VJ1206Y821JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y821JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1206Y821JBAAT4X
RES ARRAY 5 RES 560 OHM 6SIP datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 221K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 4POS GOLD datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
OSC XO 187.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf