Vishay/Vitramon VJ1210A120JBAAT4X
VJ1210A120JBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A120JBAAT4X
Brief Description
CAP CER 12PF 50V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A120JBAAT4X.pdf
Availability of VJ1210A120JBAAT4X
QUANTITY
VJ1210A120JBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A120JBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A120JBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A120JBAAT4X
Related LinksVJ1210A1, VJ1210A120JBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A120JBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A120JBAAT4X
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 900K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 5A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TT130SMC POWER CORD 1/EA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf