Vishay/Vitramon VJ1210A200KBAAT4X
VJ1210A200KBAAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A200KBAAT4X
Brief Description
CAP CER 20PF 50V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A200KBAAT4X.pdf
Availability of VJ1210A200KBAAT4X
QUANTITY
VJ1210A200KBAAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A200KBAAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A200KBAAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A200KBAAT4X
Related LinksVJ1210A2, VJ1210A200KBAAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A200KBAAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A200KBAAT4X
IC FREQ SYNTHESIZER DUAL 20TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 730MA 146.4 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS W/PINS CRIMP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 28V datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 20% 1611 datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMA datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS W/PIN BOX datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
21.55MM X 13.21MM 1=25/PK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
BCKSHL CCE 750 5408 PR datasheet.pdf
RES SMD 45.3 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf