Vishay/Vitramon VJ1210A200KBEAT4X
VJ1210A200KBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A200KBEAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 20PF 500V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A200KBEAT4X.pdf
Availability of VJ1210A200KBEAT4X
QUANTITY
VJ1210A200KBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A200KBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A200KBEAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A200KBEAT4X
Related LinksVJ1210A2, VJ1210A200KBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A200KBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A200KBEAT4X
CONN HEADER 50POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
Connector Header 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 91MA 24 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 62POS PANEL MT datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG RED 250' datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf
ETHERNET TO SERIAL SERVER 4PORT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 800MHZ 6CLCC datasheet.pdf
1016 TB SP CL INTERLACE datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf