Vishay/Vitramon VJ1210A200KBLAT4X
VJ1210A200KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A200KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 20PF 630V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A200KBLAT4X.pdf
Availability of VJ1210A200KBLAT4X
QUANTITY
VJ1210A200KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A200KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A200KBLAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A200KBLAT4X
Related LinksVJ1210A2, VJ1210A200KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A200KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A200KBLAT4X
HEX STANDOFF 4-40 NYLON 1/2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 106.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
XCEDE HD RT 2W 3PVH 6COL WK datasheet.pdf
TVS DIODE 9.1VWM 15.7VC SOD57 datasheet.pdf
SMB RA PLUG-PLUG RG-316 .5M datasheet.pdf
OSC XO 74.1758MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HD 38999 88C 88#23 SKT RECP datasheet.pdf
220UF 450V 30X30MM 105C 2000H datasheet.pdf