Vishay/Vitramon VJ1210A220JBCAT4X
VJ1210A220JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A220JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 22PF 200V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A220JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1210A220JBCAT4X
QUANTITY
VJ1210A220JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A220JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A220JBCAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A220JBCAT4X
Related LinksVJ1210A2, VJ1210A220JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A220JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A220JBCAT4X
CONN HEADER .100 SINGL R/A 31POS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 9A DO204AR datasheet.pdf
IC PREC TRPL SUPPLY MONITR 8MSOP datasheet.pdf
IC COUNTER UP/DOWN 16SOP datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
16MM IND CTRL ROTARY LVR OPERATR datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 HDR VERT CPI 4CKT datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf