Vishay/Vitramon VJ1210A330JBBAT4X
VJ1210A330JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A330JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A330JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1210A330JBBAT4X
QUANTITY
VJ1210A330JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A330JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A330JBBAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A330JBBAT4X
Related LinksVJ1210A3, VJ1210A330JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A330JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A330JBBAT4X
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 63.4K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
BERG IK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
IC DIVIDER X2 3.3/5V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER RA 40 POS 2.54 LEVER datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2AWG RED 100' datasheet.pdf